Jak mam zalogować się do strony transmisji webinarium?

Aby obejrzeć webinarium należy wejść na stronę wybierając jeden z poniższych sposobów:
 • poprzez link dostarczony w e-mailu z potwierdzeniem zapisu (jeśli nie możesz odnaleźć linka, sprawdź folder „Spam”),
 • poprzez link przysłany SMS-em,
 • bezpośrednio poprzez serwis podyplomie.pl z menu „Webinary”, wybierając konkretne webinarium (wymagane logowanie kontem podyplomie.pl).

Dlaczego zegar odliczający czas dobił do zera, a nie wyświetliła się transmisja na żywo?

Proszę odświeżyć stronę.
Jeśli nadal nie wyświetliła się transmisja, oznacza to, że nie rozpoczęliśmy jeszcze przekazu. Pamiętaj, że zanim strumień wideo pojawi się w obszarze podglądu, może upłynąć nawet 10 sekund od rozpoczęcia transmisji na żywo i jest to naturalne zjawisko.

Dlaczego po uruchomieniu transmisji na żywo obraz się zacina i nie działa płynnie?

Najczęstsze przyczyny:
 • Prędkość łącza internetowego odbiorcy jest niewystarczająca (pobieranie min. 2,5 Mbit/s i 3,5 Mbit/s dla jakości HD).
 • Oprogramowanie blokujące reklamy lub antywirusowe może wpływać na płynność odtwarzania transmisji.
 • Urządzenie odbiorcy ma niewystarczające parametry techniczne (przestarzały lub nie aktualizowany system, słaby procesor lub karta graficzna).
 • Nadawca sygnału ma problemy techniczne z komputerem lub łączem.
Jak mogę naprawić problem:
 • Upewnij się, że prędkość łącza jest wystarczająca (poniżej podajemy jak to zrobić), a jeżeli korzystasz z WiFi, czy siła sygnału jest odpowiednio wysoka.
 • Spróbuj uruchomić transmisję w innych przeglądarkach, np. Chrome, Firefox, Opera, Safari, Microsoft Edge.
 • W przypadku wszystkich urządzeń (zarówno komputera, jak i telefonu czy tabletu) warto pozamykać wszystkie inne aplikacje działające w tle oraz otwarte karty przeglądarki.
 • Jeżeli jest taka możliwość, w pasku odtwarzacza, w którym widoczna jest transmisja webinarium, możesz obniżyć jakość obrazu (domyślnie jest to Full HD). Spowoduje to odciążenie łącza i powinno poprawić jakość transmisji.
 • Jeżeli korzystasz z internetu dostarczanego przez sieć komórkową, w miarę możliwości – przełącz urządzenie do lokalnej sieci (np. WiFi, przewód, itp.).

Skąd mam wiedzieć, że przyczyną złej jakości transmisji lub odtwarzania nagranego materiału jest moje łącze internetowe?

 • Spróbuj wykonać test łącza np. narzędziem dostępnym na stronie: https://www.speedtest.net/pl. Do oglądania webinarium minimalne parametry to: pobieranie 2,5 Mbit/s i 3,5 Mbit/s dla jakości HD.
 • Spróbuj też skorzystać z innej przeglądarki. Rekomendujemy korzystanie z przeglądarek Chrome, Firefox, Safari oraz Microsoft Edge. Zalecane jest używanie aktualnej wersji przeglądarki.
 • Sprawdź, czy przyczyną nie jest oprogramowanie antywirusowe, którego wewnętrzne ustawienia mogą spowodować niską jakość transmisji lub jej przerwanie.
 • Przyczyną mogą być też niewystarczające parametry techniczne Twojego urządzenia (przestarzały lub nie aktualizowany system, słaby procesor lub karta graficzna). Dlatego należy pozamykać wszystkie programy/aplikacje działające w tle oraz okna i karty przeglądarki, z których w danym momencie nie korzystasz.

Co zrobić, gdy dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem?

Proszę odświeżyć stronę (np. używając skrótu Ctrl + F5).

Strona na której można oglądać transmisję wyświetla się nieprawidłowo (np. brak grafiki). Jak temu zaradzić?

Spróbuj odświeżyć (przeładować) stronę (używając skrótu Ctrl + F5). W przypadku braku poprawy, czynność należy kilkakrotnie powtórzyć.

Co w przypadku, gdy na stronie widać bannery i/lub inne elementy z pozostałych webinariów?

Należy wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć (przeładować) stronę (należy użyć skrótu Ctrl+F5).

W jakich przeglądarkach najlepiej oglądać transmisję?

Transmisja obsługiwana jest przez wszystkie popularne przeglądarki: Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge. Zalecane jest używanie aktualnej wersji przeglądarki.
Zdecydowana większość naszych webinariów oraz nagrań wyświetla się poprawnie w przeglądarce Microsoft Internet Explorer. Jednak z uwagi na fakt, że ta przeglądarka nie jest już aktualizowana (producent zastąpił ją nową: Microsoft Edge), nie możemy zagwarantować poprawnego wyświetlania się wszystkich materiałów przy jej użyciu.

Korzystam zawsze z tego samego łącza. Dlaczego transmisje różnią się jakością obrazu i dźwięku?

Jakość obrazu i dźwięku transmisji zależy od aktualnego obciążenia łącza, które może się zmieniać w zależności od sytuacji. Popularne usługi dostępu do internetu wykorzystywane w domach umożliwiają różną prędkość dostępu, w zależności od aktualnego obciążenia lokalnej sieci.
Aktualny stan sieci możesz sprawdzić za pośrednictwem narzędzia dostępnego na stronie https://www.speedtest.net/pl.

Webinarium już się zakończyło. Gdzie mogę zobaczyć nagranie?

Nagranie jest udostępniane w ciągu kilku dni po webinarium na stronie podyplomie.pl w zakładce „Webinary”.

Gdzie mogę zgłosić problem z transmisją?

Jeśli wszystkie przywołane tu sposoby poprawy jakości obrazu i/lub dźwięku zawiodły, podczas webinarium możesz skontaktować się z naszym działem wsparcia technicznego dzwoniąc na infolinię lub wypełniając formularz techniczny dostępny na dole strony.
Pamiętaj jednak, że podczas transmisji zazwyczaj pierwsi zauważamy ewentualne problemy i od razu podejmujemy działania naprawcze.